fbpx

13 December 2019

АТ «Банкомзв’язок» рекомендує встановлювати теплові насоси SENSO

  У зв’язку з тим, що ціна на газ в Україні не дешевшає, а в планах є підняти його ціну до європейського рівня, використання теплових насосів в Україні набуває актуальності. Все більше приватних підприємств, санаторіїв, готелів, дитячих садочків, шкіл та житлових будівель переходять на теплові насоси.
  У чому «особливість» роботи теплового насоса?
  Основною особливістю теплового насоса в порівнянні з іншими джерелами тепла є те, що на 1 кВт затраченої електричної енергії він виробляє 2,6-4 кВт теплової енергії. Робота теплового насоса базується на процесі відбору тепла з ґрунту за допомогою ґрунтового теплообмінника(геотермального зонду) та передачі його в систему опалення на більш високому рівні за рахунок теплообмінних процесів, що відбуваються всередині самої установки.
  Як правильно підібрати тепловий насос, на що треба звернути увагу?
  Вам необхідно знати теплове навантаження будівлі. Для цього проводиться теплотехнічний розрахунок, основна мета якого – визначити тепловтрати будівлі. Основний вплив на кількість тепла, яке втрачає будинок протягом року, мають: матеріали, з яких побудований та утеплений будинок (тепловтрати через стіни, дах), матеріали та утеплення підлоги (тепловтрати через підлогу), характеристика вікон, дверей (тепловтрати через вікна, двері). Також значну кількість тепла може втрачатися через вентиляцію – природна (іншими словами провітрювання), та примусова (механічна - виконується за допомогою вентиляційного обладнання).
  Після визначення сумарних тепловтрат будівлі (вимірюються в кВт) підбирається джерело тепла – його потужність повинна повністю покривати визначені тепловтрати при мінімальній температурі на вулиці в зимовий період.
  Чи може тепловий насос працювати з існуючим джерелом тепла (котлом)?
  Теплові насоси SENSO можуть працювати в двох основних режимах:
  моновалентному(повністю покривати теплове навантаження системи);
  бівалентному(частину навантаження покриватиме тепловий насос, іншу частину – додаткове джерело тепла: газовий, електричний, твердопаливний котел).
  Найефективнішою є бівалентна система роботи. Це пов’язано з температурним розподілом протягом опалювального сезону та сервісним обслуговуванням (або виходом із ладу) одного із джерел.
  Чи необхідне спеціальне місце для встановлення теплового насоса?
  Тепловий насос не займає багато місця та не-потребує окремого приміщення. При відсутності окремого котельного приміщення можливе встановлення на кухні та інших доступних місцях (всі необхідні з’єднання у такому випадку робляться на вулиці в комутаційному колодязі, де встановлюється і додаткове обладнання геотермального контуру (зондів) – циркуляційні насоси, розширювальні баки, група безпеки), так і в котельні.
  Яка територія необхідна для геотермального контуру теплових насосів SENSO?
  Для кожної моделі теплових насосів Senso необхідна різна кількість та глибина свердловин, що залежить від типу ґрунту на певній території.
  В середньому це:
  Senso 1.03 – 2 свердловини, глибиною по 45 м кожна;
  Senso 1.04 – 2 свердловини, глибиною по 50 м кожна;
  Senso 1.05 – 2 свердловини, глибиною по 60 м кожна;
  Senso 1.06 – 3 свердловини, глибиною по 50 м кожна.
  Для прикладу:
  Діаметр свердловини – 150-160мм в яку прокладаються подвійні U-подібні зонди, виготовлені з поліетиленової труби діаметром 32мм. 2-3 свердловини з’єднуються між собою поліетиленовою трубою діаметром 40мм та прокладаються горизонтально по траншеї глибиною до 1-1,5м. Зонди підводяться до теплового насоса (одна труба – подаюча, одна – зворотня). Температура антифризу (пропіленгліколю) на вході в тепловий насос в залежності від типу ґрунту 3-8 градусів , на виході з нього – на 1,5-3 градуса нижча. За час циркуляції теплоносія через геотермальний контур, він підігрівається на 1,5-3 градуса.
  Технологія теплових насосів в Україні ще не дуже поширена і відома. Але в компанії Банкомзв’язок працюють фахівці, які радо нададуть відповіді на всі ваші питання. Іноді, щоб правильно підібрати і встановити тепловий насос, потрібно прибути на місце, але і про це можна не турбуватися. Наші фахівці швидко проведуть необхідні заміри та розрахунки.