fbpx

20 February 2020

Форум «Балансування енергосистеми та системи накопичення електроенергії»

  19-го лютого 2020 року відбувся форум «Балансування енергосистеми та системи накопичення електроенергії», який був організований бізнес-спільнотою Energy Club. Представники АТ «БАНКОМЗВ’ЯЗОК» прийняли участь у даному заході. Були обговорені важливі питання, які дійсно будуть вирішувати долю напрямку енергетичного розвитку нашої держави.
  Найпершим пунктом стало питання балансування енергосистеми.
  Як висловився перший заступник голови правління УКРЕНЕРГО Володимир Кудрицький:
  «Наразі у нашій енергосистемі існує гострий дефіцит маневрених потужностей для її балансування».
  На сьогоднішній день єдиним способом балансування є використання ГЕС, які не розраховані на такий інтенсив змін об’ємів видобутку електроенергії. Це призводить до їх постійної роботи у екстремальних режимах, що може значно зменшити строк експлуатації.
  Тому основний акцент при обговоренні було зроблено на розвиток альтернативних відновлюваних джерел енергії на державному рівні.
  Обговорювали стратегію розвитку сонячної енергетики, вітроенергетики, та можливість створення, за моделями країн заходу, інших способів добувати енергію екологічним шляхом.
  Важливим питанням стало накопичення такої енергії та її зберігання. Для цього є потреба створення так званих ENERGY STORAGE(система зберігання електроенергії). Володимир Кудрицький зазначив, що такі системи мають бути автоматизованими, для зменшення впливу людського фактору.
  Також розглядали розвиток водневої енергетики в Україні. Про перспективи розвитку цього напрямку розповідав Олександр Рєпкін – президент Водневої Енергетичної Ради України. Такий вид енергетики вже стало закріпився у країнах Європи і саме пан Олександр, стрімко приєднує Україну до списку країн з високим потенціалом добування водневої енергії.
  Під час обговорення було зазначено, що саме воднева енергетика має високі перспективи, адже водень є найбільш екологічним видом палива з найвищим рівнем ККД серед інших альтернативних джерел енергії.
  Теми підняті на форумі безперечно є актуальними, а задані питання - невідкладними для вирішення.
  Адже видобуток екологічної та продуктивної енергії – запорука здорової та процвітаючої нації.
  АТ «Банкомзв’язок» – робимо життя безпечнішим!