fbpx

15 Березня 2019

Аерофотозйомка за допомогою БЛА (БПЛА)

створення топографічного плану 1:2000, ортофотоплану та 3D-моделі місцевості для проектування об’єкту будівництва
  Безпілотні літальні апарати (БПЛА, рідше БЛА) або дрони зарекомендували себе як надійна технологія для створення карт, планів та інших продуктів геоданих.
  Для замовлення аерофотозйомки дзвоніть сюди: +380 (44) 496 0096
  У автономному режимі, але під пильним контролем оператора, БЛА (БПЛА) здатні виконати різні варіанти аерофотозйомки для створення фото та відеопродукції, виготовлення картографічної продукції та 3D моделей, моніторингу змін та виконання різноманітних розрахунків. Щоб виконати аерофотозйомку нам не потрібен аеродром та пов’язана з ним складна інфраструктура. Наші сертифіковані пілоти БЛА (БПЛА) готові оперативно виїхати в будь-яке місце України, підлаштуватися під особливості місцевості та об’єктів дослідження, врахувати всі можливі ризики та забезпечити гарантований результат.
  Ортофотоплан 3.5 см
  Ортофотоплан 3.5 см : створення топографічного плану 1:2000, ортофотоплану та 3D-моделі місцевості для проектування об’єкту будівництва
   Гідродинамічне моделювання зон ризику внаслідок повені
   То в чому ж переваги зйомки саме безпілотниками?
   • Швидкість та економічність. Аерофотозйомка досі залишається найбільш продуктивним методом документування стану місцевості. Раніше аерофотозйомка з повітря виконувалася тільки із використанням великих літаків. Такий підхід супроводжувався певними обмеженнями. Було економічно недоцільним виконувати аерофотозйомку невеликих об’єктів, а роздільна здатність знімків дуже залежала від регламентних та технічних обмежень щодо використання літака та повітряного простору. Поява дронів все змінила. Чи це невеликий населений пункт, чи будівельний майданчик чи гідротехнічна споруда дрон зніме все.
   • Детальність та повнота. Погляд згори завжди давав можливість оцінити ситуацію більш комплексно, побачити приховане, побачити зміни. Аерофотозйомка із використанням БЛА (БПЛА) дозволяє отримувати знімки із роздільною здатністю менше 1 см на піксель. Необхідна (доцільна) детальність зйомки визначається цілями проекту або площею дослідження. Можливість розрізнити на знімках найдрібніші деталі, їх автоматизована обробка та аналіз дозволяють створювати інтелектуальні продукти геоданих, які описують місцевість та процеси, що відбуваються на ній. Кожен піксель зображення може містити критичні дані про місцевість або об’єкт, тому наші оператори зосереджені на тому, щоб клієнт отримав максимально детальне та повне представлення про місцевість. Всі наші проекти супроводжуються процесами польового дешифрування результатів аерофотозйомки, тобто, окрім зображень, ми надаємо нашому клієнту ситуаційний план та опис характеристик точок цікавості (POI), які неможливо отримати з повітря.
   • Якість та безпека. Досягнення очікуваних параметрів якості кінцевої продукції базується на професіоналізмі операторів, технічних можливостях БЛА (БПЛА) та камер, дотриманні технічних вимог та контролю якості кожного етапу виконання робіт. Наші оператори мають величезний досвід не тільки в аерофотозйомці, а й в геодезії, фотограмметрії, картуванні та 3D моделюванні. Проект починається з дуже ретельного планування маршрутів зйомки та їх перекриття, оскільки ці параметри мають критичний вплив на точність та якість кінцевого продукту. Найкращий варіант буде обрано в залежності від цілей проекту, конфігурації об’єкту зйомки, вимог до кінцевого результату, строків та очікуваної вартості. Для досягнення необхідних параметрів точності аерофотознімання розробляється проект планово-висотної прив’язки, що гарантує необхідну надійність даних та досягнення вимог діючої інструкції та нормативних актів щодо точності готової картографічної продукції.
   Для аерофотозйомки ми використовуємо професійні БЛА (БПЛА) та камери. Використання двочастотних GPS, технологій PPK/RTK, камер із великою матрицею та об’єктивів без дисторсії та хроматичних аберацій, оцифровка по стереозображенням дозволяє із легкістю виконувати вимоги до створення топографічних планів масштабу 1:5000 – 1:1000 та частково 1:500. Результати аерофотознімання проходять польовий контроль точності готової продукції. У порівнянні із літаком чи гелікоптером, наші дрони мають мініатюрний розмір, не мають палива на борту, обладнані парашутною системою та дублюючими навігаційними системами і не можуть завдати шкоди об’єктам інфраструктури та спорудам. Всі аерофотознімальні роботи погоджуються із Украерорухом, а наша компанія та оператори мають дозвіл на роботу із даними, що відносяться до Державної таємниці.
   • Гнучкість та комплексність. Результати аерофотозйомки являють собою основу для виробництва численних похідних продуктів геоданих, які можуть бути використані для різних напрямків професійної діяльності клієнта: проектування, будівництва, аудиту та документування, моніторингу змін, розробки земельної та містобудівної документації, аналізу ризиків техногенного та природного походження, імітаційного моделювання, пошуку інвесторів та багато іншого. Наш метод полягає в орієнтації на комплексність рішення та гнучкості до потреб клієнта. Для цього, окрім збору основного набору даних, ми пропонуємо експертний підхід та залучення провідних спеціалістів в необхідних галузях.
   Глибоке розуміння технологій дозволяє нам об’єднувати в єдину модель різні дані, отримані в результаті аерофотозйомки, картографії, лазерного сканування, батиметричних досліджень, геодезичного моніторингу, геологічних досліджень та гідродинамічного моделювання. Гнучкість технологій на базі БЛА дозволяє доповнити та покращити будь-який проект за рахунок швидкого та недорогого виробництва актуальних, детальних та надійних локальних даних про об’єкт без проблем з доступом до нього та пов’язаних із дослідженням ризиками.
   Безумовно, рішення, які базуються на використанні БЛА (БПЛА), мають певні технологічні обмеження. Але дрон, як і будь який інструмент, буде вдало працювати в умілих руках з розумною головою. Якщо для вашого проекту існує більш ефективна технологія – ми вам її запропонуємо. Проте, у більшості випадків, якщо ви маєте невеликий проект і вам необхідна швидка та якісна оцінка ситуації на місцевості, ми запропонуємо рішення з аерофотозйомки на базі БЛА (БПЛА).
   Напрямки використання результатів:
   Ортофотоплани, цифрова модель рельєфу, цифрова модель місцевості, 3D модель, топографічний план, основа для генерального плану, зонінг, аналіз землекористування, інвентаризація або аудит земель громади, промодані для пошуку інвесторів на ділянку/об’єкт, топооснова для проекту будівництва, моделювання зон затоплення, оцінка ризиків зсуву або затоплення, ситуаційні плани, моніторинг будівництва, розрахунок обсягів земляних робіт, оцінка впливу на екологію, інтерактивні карти, картування автошляхів або залізниці, картування та оцінка ризиків для ЛЕП, проектування ВОЛЗ, оновлення та розробка планів евакуації, проекти систем безпеки, оцінка втрат (документування катастроф та результатів дії природних стихій).
   Для замовлення послуги аерофотозйомки залиште своє повідомлення тут, або дзвоніть за телефоном: +380 (44) 496 0096