fbpx

05 Липня 2018

Автоматична система контролю стану споруд “ТИТАН”

Постійний моніторинг і аналіз стану будівель та споруд необхідний для їх тривалої та безпечної експлуатації. Протягом життєвого циклу об'єкти піддаються впливу ряду факторів природного та техногенного походження, що впливають на їх стан. Таким чином, надійність роботи та експлуатації будівель та споруд, їх безпека та термін експлуатації напряму залежать від комплексності підходів до моніторингу, аналізу стану та своєчасного ремонту чи відновлення. Крім того, своєчасне виявлення відхилень від допустимих та гранично-допустимих норм параметрів дозволяє запобігти аварійним ситуаціям та забезпечити ефективне функціонування.

Власна розробка української компанії «Банкомзв’язок» -  автоматична система контролю (АСК) стану споруд «ТИТАН»  призначена для автоматичного вимірювання параметрів, що характеризують стан будівель та споруд підвищеної складності та відповідальності (тунелів, мостів, гідротехнічних будівель ГЕС, ГАЕС та АЕС, висотних будівель, шахт та інших), обробки, збереження і візуалізації результатів вимірювання, а також сповіщення експлуатуючого персоналу у разі виявлення відхилень контрольованих параметрів від норм або гранично-допустимих норм.

Фахівці АТ «Банкомзв’язок»  розробили АСК «ТИТАН» як класичну багаторівневу інформаційну систему:

Рівень І – комплекс аналогових та цифрових датчиків моніторингу параметрів, таких як: деформація, зміщення, відносні зміщення та переміщення, нахил конструкцій і елементів конструкцій, тиск води, відстань, показники метеорологічної ситуації та ряду інших параметрів.

Рівень ІІ - мультиплексування отриманих аналогових сигналів контрольно-вимірювальної апаратури для зменшення кількості цифрових інформаційних каналів і, як результат, оптимізації ціни системи.

Рівень ІІІ – оцифровування аналогових сигналів та збереження показань контрольно-вимірювальної апаратури в пам'яті локальних концентраторів даних з подальшою їх передачею на центральний вузол обробки даних.

Рівень ІV - накопичення і зберігання даних, переданих локальними концентраторами, з їх подальшим перерахунком в фізичні величини, зберіганням в базах даних та обробкою. Дані, збережені на центральному сервері, доступні для візуалізації та аналізу на автоматизованих робочих місцях АСК «ТИТАН», а також для подальшої обробки в інших інформаційних системах.

Система «ТИТАН» встановлена та використовується на 10 об’єктах України (Бескидський тунель, Середньодніпровська ГЕС, Канівська ГЕС, Каховська ГЕС, Дніпровська ГЕС, Дністровська ГАЕС, Кременчуцька ГЕС, Дністровська ГЕС-1, Київська ГЕС, ТЦ Нікольський) та на 2 об’єктах в Республіці  Казахстан (Усть-Каменогорська ГЕС та Шульбінська ГЕС).

З 2002 року у складі автоматизованих систем «ТИТАН» всього було встановлено:

  • 6 453 аналогових датчика;
  • 9 метеорологічних станцій;
  • 461 мультиплексор,:
  • 129 локальних концентраторів.