fbpx

28 Вересня 2018

АТ «Банкомзв’язок» на нараді з розробки методики оцінки оперативної системи прогнозування повені

Представники Департаменту систем технологічного моніторингу АТ «Банкомзв’язок» взяли участь у нараді щодо визначення шляхів впровадження прогностичних метеорологічної та гідрологічної підсистем, розроблених для басейнів річок Прут та Сірет в рамках проекту EAST AVERT, як оперативних систем метеорологічного і гідрологічного прогнозування. Нарада проходила в приміщенні аналітично-диспетчерського центру Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет за участі провідних спеціалістів наступних організацій:
 • Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет (Партнер №4 проекту EAST AVERT - MIS ETC 966);
 • Чернівецький обласний центр з гідрометеорології ДСНС України (Партнер №5 проекту EAST AVERT - MIS ETC 966);
 • Український гідрометеорологічний центр ДСНС України (Державна установа що провадить гідрометеорологічні спостереження, реалізує державну політику у сфері гідрометеорології та моніторингу довкілля, здійснює управління і контроль у сфері гідрометеорологічної діяльності.
 • Український центр екологічних та водних проектів України (розробник компонентів прогнозу гідрометеорологічної ситуації проекту EAST AVERT - MIS ETC 966)
 • АТ «Банкомзв’язок» (генеральний підрядник по реалізації проекту EAST AVERT - MIS ETC 966)
  В ході наради було розглянуто питання щодо необхідності розробки методичних рекомендацій для оцінювання точності гідрометеорологічних прогнозів прогностичних систем та підходів до оцінювання верифікації методик метеорологічного та гідрологічного прогнозування, заснованих на чисельних моделях прогнозу погоди. Учасники наради відмітили, що розроблена за участі АТ «Банкомзв’язок» прогностична система метеорологічного і гідрологічного прогнозування може бути впроваджена в практику оперативного гідрометеорологічного прогнозування у гідрометеорологічних організаціях ДСНС України (Чернівецькому ЦГМ і УкрГМЦ).
  Встановлені в БУВР Прута та Сірету та Чернівецькому ГМЦ компоненти оперативного прогнозування та оцінки ризиків повені мають пройти випробування для оцінки справджуваності прогнозних значень на незалежному матеріалі. За участі УкрГМЦ, УкрГМІ, УЦЕВП будуть розроблені та затверджені методичні рекомендації оцінювання справджуваності метеорологічної чисельної моделі та гідрологічної  розподіленої моделі для прогнозування стоку у басейнах річок Прут і Сірет. Порядок проведення випробування і впровадження визначається відомчим Положенням про порядок проведення випробувань та впровадження нових і вдосконалених методів гідрометеорологічних прогнозів, яке затверджене наказом УкрГМЦ № 154 від 03.10.2016. Це Положення визначає, що період випробування короткострокових гідрометпрогнозів може бути до 1 року і охоплювати всі фази гідрологічного режиму. Після завершення випробування будь-якої прогностичної моделі (системи) його результати розглядають на засіданні Науково-технічної  ради УкрГМЦ, де приймається рішення про впровадження в оперативну практику моделі (системи), що випробовувалася, для складання  і розповсюдження офіційних метеорологічних і гідрологічних прогнозів.
  АТ «Банкомзв’язок» продовжує гарантійне супроводження всіх компонентів модульної аналітичної системи прогнозування та оцінки ризиків повені. Наша компанія візьме безпосередню участь в усіх процесах по випробуванню поставленого рішення та розвитку елементів державної системи гідрометеорологічного спостереження.
  АТ «Банкомзв’язок» – робимо життя безпечнішим!