fbpx

20 Липня 2018

Гідрометеорологічний моніторинг

Глобальна зміна клімату є однією з головних сучасних проблем людства. Україна також відчуває наслідки кліматичних змін: тільки за останні 20 років середньорічна температура зросла на 0,8°С, а середня температура січня та лютого - на 1-2°С. Зміна середньої температури призвела до змін ритму сезонних явищ: початку цвітіння, весняних паводків, випадіння снігу. Через зміну клімату погодні умови в Україні в цілому стають дедалі жорсткішими.

Посухи, повені, лісові пожежі відбуваються все частіше, а їх руйнівний характер зростає.  Нові кліматичні умови мають безпосередній вплив на економіку України, безпеку її громадян та інфраструктури.

Знизити шкоду та скористатися сприятливими можливостями дозволить розробка та реалізація плану заходів з адаптації до зміни клімату. Розробка таких заходів неможлива без ретельного та надійного спостереження за гідрометеорологічною ситуацією та прогнозування її наслідків.

Враховуючи велику кількість гірських річок, особливо на Західному регіоні - найбільш паводконебезпечному регіоні України, а також їх близьке розташування до населених пунктів та залежність від них енергогенеруючих та аграрних підприємств, гідрометеорологічний моніторинг є надзвичайно важливим складовим компонентом системи моніторингу клімату.

Задля оперативного on-line моніторингу за основними показниками, такими як рівень води та кількість опадів спеціалістами компанії АТ «Банкомзв’язок» була розроблена автоматизована система гідрометеорологічного моніторингу.

Система допомагає відстежувати стан наступних показників:

  • рівень води і динаміка його зміни;
  • температура води;
  • температура повітря;
  • атмосферний тиск;
  • відносна вологість повітря;
  • кількість опадів;
  • вимірювання швидкості течії, як на поверхні, так і на заданій глибині.

На даний момент нашими спеціалістами встановлені гідрометеорологічні пости в басейнах наступних річок:

  • в басейні річки Дністер – 5 постів,
  • в басейні річки Сірет – 8 постів,
  • в басейні річки Прут – 27 постів.

В рамках міжнародного проекту “EAST AVERT MIS ETC 966” з попередження та захисту від паводків були впроваджені сучасні системи моніторингу з використанням вимірювальних пристроїв виключно власної розробки та виробництва АТ «Банкомзв’язок».

Інформація on-line моніторингу показників вимірювання відкрита для доступу та оновлюється щогодини: http://buvr.bkc.com.ua/map. В разі наближення рівня води до критичного система змінює колір позначки гідрометеорологічного поста відповідно до ступеня небезпеки.

Наші спеціалісти завжди готові розробити та виконати рішення будь-якого рівня складності.

«Банкомзв’язок» - робимо життя безпечнішим!