fbpx

15 Листопада 2019

Інноваційні рішення в маркуванні підземних мереж

  Перед тим як проводити земельні роботи необхідно обстежити місцевість, щоб не пошкодити мережі, які там знаходяться. Це може запобігти майбутнім несправностям.
  Зараз існує декілька способів трасування мережі. Однак жоден з них не є досконалим. Карти часто складені неточно або є застарілими. Зовнішні розпізнавальні знаки також не будуть правдивими індикаторами, бо можуть бути пошкодженими. Інші GPS-навігатори не дадуть швидкого результату, оскільки дані до них вносяться несистемно в різний час різними людьми.
  Щоб уникнути цих проблем, в багатьох європейських країнах, а також в США та Казахстані електронне маркування мережі є обов’язковим.
  3М розробила технологію, яка безпомилково знаходить потрібну мережу.
  При будівельних чи ремонтних роботах до мережі приєднують маркери Scotchmark, невеликі сфери, які здатні видавати сигнали відповідної частоти. У разі необхідності знайти мережу, ділянку землі сканують спеціальним пристроєм. Він виробляє сигнали, які у свою чергу викликають у цих маркерах коливання відповідної частоти. Таким чином пристрій визначає місцеперебування маркера, а з ним й всю мережу.
  Щоб вміло користуватись пристроєм, не потрібно бути професіоналом. Завдяки цифровій індикації та кнопочному управлінню можна легко зрозуміти показання й визначити місцеположення маркера. На приймачі сигнал та дистанція до мережі відображаються в цифровому та графічному вигляді. До того ж система пристрою зберігає налаштування та результати під час минулого використання.
  Цей пристрій називається трасошукач 2573E-ID, 3M Dynatel. Окрім виявлення мережі, він також може:
  • відшукувати кабельні мережі;
  • відшукувати металеві труби;
  • виявляти несправності оболонки кабелю;
  • вимірювати, наскільки глибоко знаходяться труби, кабелі чи зонди;
  • відшукувати маркери;
  • зчитувати та записувати інформацію на маркери компанії ЗМ;
  • сполучатись з пристроями GPS, щоб створювати точні карти підземних споруд.
  Детальніше про трасошукач читайте в цьому каталозі.
  «Банкомзв’язок» - робимо життя безпечніше!