fbpx

13 Листопада 2017

Необхідність модернізації стратегічних об’єктів заради сейсмічної безпеки

  В рамках 8-ої Міжнародної науково-практичної конференції гідроенергетиків, що відбулась 7 листопада 2017 р. в м. Києві, було підняте питання безпеки крупних гідровузлів України,  що розміщені в зоні сейсмічної активності.
  Доповідь на тему: «Сейсмічна активність: необхідність моніторингу та вплив на гідротехнічні  споруди України» представив фахівець компанії АТ «Банкомзв’язок» Олег Рубан.
  Згідно з чинними державними будівельними нормами ДБН В.1.1-12:2014 обов’язковим є встановлення станцій інженерно-сейсмометричної мережі на об’єктах висотою більш ніж 73,5 м, а також на стратегічних спорудах та будівлях підвищеної небезпеки.
  Всі крупні українські ГЕС та ГАЕС мають клас наслідків СС3, тобто на них повинен проводитися сейсмічний та сейсмометричний моніторинг.
  Карта сейсмічного районування України вказує, що в зоні сейсмічної активності (7 балів) розміщуються наступні великі гідровузли: Запорізька ГЕС, Каховська ГЕС, Олександрівська ГЕС, Ташликська ГЕС, Дністровська ГЕС-1 та ГЕС-2, Дністровська ГАЕС. Всі вони мають бути облаштовані модернізованими станціями інженерно-сейсмометричної мережі відповідно до п. 5.3.2 ДБН В.1.1-12:2014.
  Для перевірки стійкості об'єктів необхідно регулярно перевіряти відповідність проектних значень сейсмічної активності з дійсними значеннями коливань земної поверхні та проводити динамічне тестування. В умовах сьогодення важливо, щоб в оснащенні використовувалися виключно сучасні датчики та прилади. Вибір виробника та способу установки датчика визначається для кожного об'єкта індивідуально.
  Компанія «Банкомзв’язок» пропонує послуги з модернізації станцій інженерно-сейсмометричної служби (ІСС). Наша система була розроблена за участі провідних фахівців з питань сейсмічної активності Національного університету «Львівська політехніка» та вже успішно функціонує на Рівненській АЕС, тож гарантує безпеку мільйонам мешканців та тисячам кілометрів прилеглих територій.