13 Листопада 2017
Необхідність модернізації стратегічних об’єктів заради сейсмічної безпеки

-
В рамках 8-ої Міжнародної науково-практичної конференції гідроенергетиків, що відбулась 7 листопада 2017 р. в м. Києві, було підняте питання безпеки крупних гідровузлів України, що розміщені в зоні сейсмічної активності.
-
Доповідь на тему: «Сейсмічна активність: необхідність моніторингу та вплив на гідротехнічні споруди України» представив фахівець компанії АТ «Банкомзв’язок» Олег Рубан.
-
Згідно з чинними державними будівельними нормами ДБН В.1.1-12:2014 обов’язковим є встановлення станцій інженерно-сейсмометричної мережі на об’єктах висотою більш ніж 73,5 м, а також на стратегічних спорудах та будівлях підвищеної небезпеки.
-
Всі крупні українські ГЕС та ГАЕС мають клас наслідків СС3, тобто на них повинен проводитися сейсмічний та сейсмометричний моніторинг.
-
Карта сейсмічного районування України вказує, що в зоні сейсмічної активності (7 балів) розміщуються наступні великі гідровузли: Запорізька ГЕС, Каховська ГЕС, Олександрівська ГЕС, Ташликська ГЕС, Дністровська ГЕС-1 та ГЕС-2, Дністровська ГАЕС. Всі вони мають бути облаштовані модернізованими станціями інженерно-сейсмометричної мережі відповідно до п. 5.3.2 ДБН В.1.1-12:2014.
-
Для перевірки стійкості об'єктів необхідно регулярно перевіряти відповідність проектних значень сейсмічної активності з дійсними значеннями коливань земної поверхні та проводити динамічне тестування. В умовах сьогодення важливо, щоб в оснащенні використовувалися виключно сучасні датчики та прилади. Вибір виробника та способу установки датчика визначається для кожного об'єкта індивідуально.
-
Компанія «Банкомзв’язок» пропонує послуги з модернізації станцій інженерно-сейсмометричної служби (ІСС). Наша система була розроблена за участі провідних фахівців з питань сейсмічної активності Національного університету «Львівська політехніка» та вже успішно функціонує на Рівненській АЕС, тож гарантує безпеку мільйонам мешканців та тисячам кілометрів прилеглих територій.