fbpx

25 Січня 2019

Охоронно-тривожна сигналізація периметру великої протяжності

  Сучасні виклики та загрози диктують обов’язковість впровадження сучасних автоматизованих систем фізичного захисту для безпеки об’єктів критичної інфраструктури. Об’єкти критичної інфраструктури є стратегічно важливими для безпеки держави. Саме тому вони викликають найбільше уваги серед зловмисників, метою яких є ведення терористичної діяльності, здійснення диверсійних актів, розкрадання чи пошкодження майна, шпіонаж.
  Попередження несанкціонованого доступу для об’єктів з периметром великої протяжності стає викликом, адже забезпечити ефективну охорону периметру виключно фізичними силами занадто складно. Для забезпечення якісного моніторингу периметру об’єкта та оперативного реагування на загрози доцільно впроваджувати комплексну автоматизовану систему безпеки, перевагами якої є:
  • моніторинг периметра довжиною до 100 км;
  • виявлення та локалізація порушення з точністю до 20 метрів;
  • візуальне спостереження периметру та прилеглої території об’єкту;
  • всепогодний режим роботи 24/7;
  • мінімізація впливу людського фактору.
  Комплексна система безпеки складається з наступних підсистем:
  - Охоронно-тривожна сигналізація;
  - Відеоспостереження;
  - Системи контролю та управління доступом.
  Розглянемо першу підсистему – охоронно-тривожну сигналізацію, яка може включати наступні складові:
  - Датчики різних типів, встановлені вздовж периметру;
  - Периметральна система виявлення вторгнень на основі сенсорного кабелю;
  - Пульт спостереження.
  Датчики можна умовно поділити на 2 групи:
  1) ті, що виконують превентивну функцію та слугують для фіксації підходу до периметру, що охороняється. В залежності від задач використовуються радар-детектори з різною дистанцією виявлення (до 50м, до 100м, до 300 або більше метрів)
  2) і ті, які фіксують факт або спробу перетину периметру. Частіше за все застосовуються пасивні інфрачервоні датчики типу «Штора» та мікрохвильові (радіопроменеві) датчики.
  Для монтажу датчиків слід обирати конструкції, стійкі до вібрацій. Це необхідно для того, щоб уникнути помилкових спрацьовувань. Висота установки має не менш важливе значення. Як правило, вона складає не менше 2-3 метрів.
  Периметральна система виявлення вторгнень на основі сенсорного кабелю визначає місце порушення периметра з точністю до десятків метрів, реагуючи на вібрації та акустичні сигнали від порушника (вібрації від пересування, звук працюючого двигуна внутрішнього згоряння, вібрації від застосування інструменту). Основою системи є сенсорний волоконно-оптичний кабель, який кріпиться на паркані. Особливістю периметральної системи виявлення вторгнень компанії «Банкомзв’язок» є використання американської технології від компанії Fibersonics. Вона поділяється на 2 типи в залежності від протяжності периметру: Long Ranger™ має здатність виявлення до 50км, Short Ranger™ – до 20км. Дану систему доцільно використовувати на периметрах протяжністю від 2000м.
  Варто додати, що охоронно-тривожна сигналізація ефективно працює в комплексі з системою інтелектуального відеоспостереження. Дана система виконує функції відеофіксації та ідентифікації порушень і, одночасно, являє собою додатковий рубіж охорони.
  Всі дані з датчиків та камер спостереження передаються до пульту центрального спостереження і на моніторі оператора з’являється тривожне повідомлення, яке супроводжується звуковим сигналом. Оператор опрацьовує повідомлення та, при потребі, керує камерами спостереження. Всі дії оператора, пов’язані із появою та відпрацюванням тривожного повідомлення, зберігаються в системі з прив’язкою до дати та часу протягом тривалого терміну на серверах. Доступ до серверів має обмежене коло посадових осіб, серед яких зазвичай лише адміністратори системи.
  Система попередження несанкціонованого доступу для об’єктів з периметром великої протяжності не тільки позбавляє змоги зловмисників втілити свій задум в життя, але й виключає помилки через людський фактор.
  Департамент комплексних систем безпеки АТ «Банкомзв’язок» пропонує повний спектр послуг з реалізації проектів охоронно-тривожної сигналізації та систем безпеки в цілому: від обстеження об’єкту та розробки технічного рішення до реалізації проекту та технічного супроводження. Спеціалісти нашої компанії запропонують оптимальне рішення для Вашого об’єкту, використовуючи власний досвід та якісне обладнання від світових лідерів.
  АТ «Банкомзв’язок» - робимо життя безпечнішим!