fbpx

19 Січня 2016

Паспортний контроль європейського рівня

      Україна стала на крок ближчою до Європи. 19 січня у аеропорту "Бориспіль" Держприкордонслужбою та представниками аеропорту "Бориспіль" була продемонстрована робота модернізованого комплексу автоматизації паспортного контролю з функціями біометричного контролю підсистеми «Гарт-1/ЕНІ», створеної спеціалістами Департаменту систем прикордонного контролю компанії "Банкомзв'язок". Нова система запроваджується у рамках виконання Плану дій візової лібералізації з Європейським Союзом. Вона дозволяє пасажирам проходити паспортний контроль самостійно, без участі прикордонників.
      На даний момент комплекс працює у тестовому режимі і використовується лише українцями, які прибувають на Батьківщину з-за кордону. Та питання щодо її застосування до власників біометричних паспортів іноземних країн наразі вивчається. Очікується, що тестування триватиме до 30 квітня.
      Комплекс автоматизації прикордонного контролю складається з сучасних зразків турнікетів та кіосків для автоматизованої обробки даних з паспортних документів, у тому числі й з умонтованими електронними чипами. Також до нього входять технічні засоби та програмне забезпечення з розпізнавання обличчя і відбитків пальців, технічні засоби, які забезпечують контроль за переміщенням пасажирів, а це сканери, датчики, система блокування порушника, камери розпізнавання обличчя тощо. Обслуговування та контроль перетинання державного кордону пасажирами із застосуванням даної системи здійснюється лише одним військовослужбовцем, який одночасно може контролювати до 5 електронних воріт.