fbpx

24 Квітня 2019

Програмне забезпечення на гідрологічних постах і обладнання власного виробництва

  Часто в новинах можна почути, що на заході України щовесни затоплює той, чи інший регіон, або річка вийшла з берегів. Як же це контролюється та попереджується? За допомогою гідрологічних постів.
  Департамент систем технологічного моніторингу розгорнув мережу гідрологічних та гідрометеопостів (подивитись її можна на сайті http://buvr.bkc.com.ua/map). Зараз є 42 гідрологічних поста, які встановлені у Львівській, Тернопільській, Івано-франківській та Чернівецькій областях.
  Пости в режимі реального часу показують рівень води басейнів річок Прут, Сірет та Дністер: чи він збільшується чи спадає, чи досяг він якогось критичного або небезпечного рівня.
  Оскільки річки цих басейнів протікають не лише в Україні, то даними з наших гідрометеопостів користуються в Молдові та Румунії. Ці данні дозволяють зреагувати на майбутній повінь набагато швидше.
  Як же це контролюється? В режимі реального часу данні з автоматизованих гідрологічних постів поступають на сайт за допомогою ПЗ, яке контролює датчики. Далі на сайті можуть переглядати звичайні користувачі, так і спеціалісти. Спеціалісти можуть зайти в свій профіль та отримати розширенні показники з гідрометеопостів.
  Сам гідрометеорологічний пост складається з:
  Реєстратор кількості опадів – опадомір, який призначений для вимірювання кількості та інтенсивності опадів. Він складається з трьох частин:
  o вимірювач опадів ВО-1/12
  o GSM модуль RAIN DataLogger
  Крок вимірювання опадів (перекидання чаші) 0,2 мм, 0,1 мм або 0,5 мм
  Точність вимірювання ± 0,5% від кроку вимірювання
  Реєстратор рівня води – рівнемір, розробка яка визначає рівень рідини в закритих, або відкритих водоймах, озерах та річках. А потім передає всі ці данні на сервер. Він складається з двох частин:
  o датчик рівня універсальний ДРУ-1/485
  o GSM модуль BKC GSM logger
  Кабельна переправа – гідрометрична установка, яка визначає швидкість потоку в річках за допомогою гідрометричної вертушки.
  1. діапазон вимірюваних швидкостей потоку води 0,025 м/с – 12 м/с
  2. розрахункова канатоємність барабана 160 м
  3. габаритні розміри лебідки (Д/Ш/В) 1125/1000/610 мм
  Взагалі подібна система гідрологічних постів допомагає максимально зручно та ефективно спостерігати за станом наших річок, особливо в гірській місцевості та максимально швидко реагувати на зміни.
  АТ «Банкомзв’язок» - робимо життя безпечнішим!