04 Травня 2020
Прорив дамби в Узбекистані

-
1 травня, в Узбекистані прорвало дамбу, внаслідок чого постраждали 56 осіб і понад 12 тисяч жителів довколишніх населених пунктів було евакуйовано. Сильно постраждали населені пункти Кургантепа, Дустлик, Юртдош. Після прориву дамби вода дісталася до Казахстану і затопила ще 4 населених пункти. Рівень збитку, тільки в Казахстані, попередньо оцінюється в більш ніж 404 мільйонів тенге (близько мільйона доларів).
-
Що сталося на Сардобінском водосховищі? Офіційна відповідь
-
За заявою керівника Управління з моніторингу ситуації в водосховищах Міністерства водного господарства Узбекистану Шаріфжона Кучкарова, попередні спостереження дають підставу вважати, що раптова поява «аномального вітру» могла зруйнувати нижню частину дамби. Сама гребля була збудована в 2017 році.
-
- Слідом за штормовим вітром виникла потужна хвиля. Найвища точка дамби становить 32 метри, найнижча - 28 метрів. Нижня частина дамби зруйнувалася внаслідок хвиль і змилася. Ми припускаємо, що аномальний вітер, що спостерігався останні 2-3 дня, і призвів до руйнування дамби. Через те, що останні 3-4 дня в країні спостерігалися сильні дощі та штормові вітри, все водосховища перебували під 24-годинним спостереженням, - сказав представник міністерства.
-
Також нагадуємо, що в Росії при прориві греблі в жовтні загинуло 15 осіб.
-
А яка ситуація в інших країнах?
-
В Україні та Казахстані для запобігання подібних ситуацій встановлена система інструментального моніторингу стану споруд (АСК Титан).
-
АСК Титан, розроблена фахівцями АТ Банкомзв'язок, проводить автоматичне вимірювання та реєстрацію:
-
• фізичних величин, що характеризують стан споруди;
-
• природних і техногенних параметрів, що впливають на стан споруди.
-
Ця система інструментального контролю стану дамб допомагає вчасно виявити критичні зміни в стані дамби і оперативно зреагувати на них, щоб запобігти аварії.
-
АТ «Банкомзв’язок» - робимо життя безпечнішим!