fbpx

06 Вересня 2019

Система контролю та управління доступом периметру

  Системи контролю і управління доступом (СКУД) контролюють права доступу на територію в залежності від категорії осіб та обмежують доступ для тих, хто не має таких прав. Сьогодні СКУД – це сукупність спеціального обладнання (набір пропускних конструкцій, контролерів, зчитувачів і т.д.) та програмного забезпечення, яка повністю автоматизує процес контролю доступу та практично мінімізують людський фактор. Система контролю доступу допомагає не тільки забезпечувати збереження матеріальних цінностей, безпеку персоналу і відвідувачів, а й організувати облік робочого часу співробітників, а також упорядковувати порядок пересування людей по об'єкту.
  Всі системи контролю доступу поділяються на два великі класи за способом управління: автономний контроль доступу і мережевий контроль доступу, крім того має місце поєднання цих способів управління СКУД.
  Автономні СКУД це засоби контролю доступу, що працюють без центрального комп'ютера, які не потребують кабельних ліній, дистанційного керування, або управління оператора. Вони недорогі, але, за рідкісним винятком, не здатні генерувати звіти, зокрема, вести облік робочого часу.
  Мережеві (централізовані) СКУД управляються через центральний комп'ютер, і, шляхом обміну інформацією з пристроями, можуть створювати звіти про події, що відбулися, про проходження на територію тих чи інших співробітників, вести облік і контроль робочого часу. Мережеві СКУД також можуть інтегруватися з різними підсистемами безпеки - відеоспостереження та фотоверифікаціі, ОТС та іншими.
  У загальному вигляді СКУД може мати в своєму складі наступні елементи:
  1. Контролери СКУД. Електронні мікропроцесорні модулі, що реалізують аутентифікацію об'єктів доступу за допомогою пристроїв введення ідентифікаційних ознак, логіку авторизації для доступу в ті чи інші приміщення і області, управління керованими перешкоджаючими пристроями.
  2. Пристрої введення ідентифікаційних ознак або "зчитувачі". Наприклад, пристрої радіочастотної ідентифікації, дактилоскопічні сканери, пристрої машинного зору.
  3. Пристрої перешкоджаючі керовані. Наприклад, турнікети, двері, обладнані керованими замками, ворота, шлагбауми, шлюзи.
  4. Програмне забезпечення. Необов'язковий елемент, що дозволяє здійснювати централізоване управління контролерами СКУД з персонального комп'ютера, формування звітів, різноманітні додаткові функції. (Наприклад, найбільш часто СКУД використовують в якості системи обліку робочого часу)
  У системах контролю і управління доступом також використовується широкий спектр різних виконавчих пристроїв: дверні замки, турнікети, шлагбауми, приводи воріт, броньовані шлюзи і т.д., які є фізичною перешкодою при спробах несанкціонованого доступу.
  Основні характеристики системи:
  • управління виконавчими пристроями СКУД: турнікетами, дверима, воротами, шлагбаумами;
  • використання мережевих контролерів з автономною пам'яттю;
  • побудова мережі за допомогою інтерфейсів RS485 або Ethernet;
  • об'єднання будь-якої кількості віддалених точок доступу;
  Можливості інтеграції СКУД:
  • з охоронно-пожежною сигналізацією для обмеження доступу в приміщення, які стоять на охороні, для автоматичного зняття і постановки приміщень, для автоматичного розблокування керованих перешкоджаючих пристроїв в разі пожежної тривоги;
  • з системою відеоспостереження для поєднання архівів подій систем, передачі системі відеоспостереження повідомлень про необхідність стартувати запис, повернути камеру для запису наслідків зафіксованої підозрілої події;
  • з додатками MS Office для зручності перегляду звітів і імпорту даних;
  • з будь-яким програмним забезпеченням замовника через вбудований відкритий інтерфейс інтеграції.
  Компанія «Банкомзв’язок» має багаторічний досвід інтеграції рішень у сфері комплексних системи безпеки.
  Лише за минулий рік нами були встановлені системи контролю та управління доступом для:
  • Адміністрації Державної прикордонної служби України (встановлено протитаранні турнікети)
  • Офіса Президента України (виконано технічне переоснащення чинної системи примусової зупинки автотранспорту, проведено сервісне обслуговування системи контролю та керування доступом Офіса Президента України.)
  • в/ч 2428 ДПСУ (проведено сервісне обслуговування системи контролю та керування доступом)
  • Міграційної служби України
  Після встановлення СКУД варто пам’ятати, що це складна система з безліччю різних компонентів, і вихід з ладу хоча б одного з них може паралізувати її цілком. Тому так важливо проводити періодичну діагностику засобів контролю доступу. Своєчасне технічне обслуговування СКУД є гарантією її безвідмовної роботи, а значить - безпеки персоналу, збереження матеріальних цінностей і протидії системам злому.
  АТ «Банкомзв’язок» - робимо життя безпечнішим!