fbpx

31 Січня 2019

СПЗ “Титан” і обладнання власного виробництва

  Багато великих міст були засновані на березі річки. Якщо раніше на річках будувались причали, щоб корабель з товаром міг легко прийти по річці, то зараз будують дамби для того, щоб ГЕС могли постачати електроенергію. Саме тому гідротехнічні споруди є стратегічно важливими об’єктами і важливо не допустити їх руйнацію.
  Важко й уявити яка кількість жертв може бути при руйнуванні однієї дамби: знищені міста, понівечена інфраструктура, людські жертви.
  Щоб попередити руйнацію та вчасно відреагувати на зміни в стані споруди, в деяких країнах вже почали використовувати автоматичну систему контролю гідротехнічних споруд «Титан» власної розробки спеціалістів АТ «Банкомзв’язок». Наприклад, в Казахстані «Титан» контролює Іртишський каскад. За допомогою різноманітних датчиків та приладів АСК ГТС «Титан» може в автоматичному режимі визначати стан споруд, їх зміни та вплив навколишнього середовища. Тому, якщо дамбі буде щось загрожувати, завдяки «Титану» можна вчасно це побачити та запобігти виникненню проблеми.
  В Україні ж автоматичну систему контролю гідротехнічних споруд «Титан» встановлено на Дніпровському та Дністровському каскадах. В саму систему входить обладнання як світових виробників, так і власної розробки Департаменту систем технологічного моніторингу, серед якого:
Локальний концентратор даних BKC Locon RS/FO - 01.008.03
  . Він виготовляється на базі промислового контролера та оснащений засобами перетворення аналогових сигналів в цифрові. А також енергонезалежною пам’яттю та засобами передачі даних на сервер. Одна з найбільших переваг в тому, що він адаптований для роботи з датчиками струнного типу різних виробників та років випуску.
   
   
Мультиплексор вимірювальних каналів MUX 01.16.04
  . Призначений для підключення 16 однотипних аналогових датчиків на один вимірювальний канал даних.
   
   
   
Щілиномір тривісний ДЩ-01
  Застосовується для вимірювання відносних переміщень бетонних конструкційних масивів, контролю динаміки деформації тріщин у цегляній чи кам’яній кладці. Може бути одновісним, двовісним чи тривісним залежно від потреб.
  Ці та інші датчики допомагають попередити гідродинамічну аварію та зберігають наше життя.
  Але всі ці датчики не змогли б нам допомогти якби не спеціальне програмне забезпечення «Титан», розроблене спеціалістами «Банкомзв’язок». Програмне забезпечення збирає показання зі всіх датчиків та видає на екран абсолютно зрозумілу інформацію.
  Серед переваг програмного забезпечення «Титан» Можна виділити:
 • АДАПТОВАНІСТЬ програмне забезпечення може бути використане для різних об’єктів підвищеної небезпеки (ГЕС, ГАЕС, АЕС, мости, висотні будівлі, тунелі та ін.).
 • МАСШТАБОВАНІСТЬ у випадках необхідності автоматизації вимірювань додаткових параметрів або установки нових контрольних точок програмне забезпечення легко розширює свою структуру.
 • ГНУЧКІСТЬ спеціальний підхід до розробки програмного забезпечення, швидка реакція на запити клієнтів.
 • БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ програмне забезпечення виконує всі необхідні функції для забезпечення працездатності та цілісності автоматизованої системи, а саме: збір, обробку, збереження, візуалізацію та експорт даних вимірювань.
 • НАДІЙНІСТЬ програмні продукти забезпечують максимальний захист інформації та доступу до функціоналу. Кожен зареєстрований користувач має власний обліковий запис для роботи з програмним забезпеченням.
 • УНІФІКОВАНІСТЬ програмне забезпечення розробляється для широкого кола програмних систем, різних областей застосування, рівнів компетенції та розмірів проектів.
 • ЕФЕКТИВНІСТЬ при заданих умовах програмні продукти забезпечують максимальну працездатність у співвідношенні до виділених для цього ресурсів.
 • ДОСТУПНІСТЬ програмне забезпечення має дружній інтерфейс користувача, що, в свою чергу, забезпечує простоту та доступність управління програмним продуктом.
 • БЕЗПЕКА програмне забезпечення реагує на відхилення результатів вимірювань від гранично допустимих значень, попереджає про небажані події та виконує відправку відповідних повідомлень на електронну пошту користувачів.
 • ВІЗУАЛІЗАЦІЯ програмне забезпечення надає інформацію (дані вимірювань) у табличному та графічному виглядах з використанням колірної гами та відображенням гранично допустимих меж. Для різних груп датчиків створені окремі види візуалізації.
  Взагалі програмне забезпечення «Титан» допомагає візуалізувати результати обробки у вигляді таблиць та графіків з прив’язкою до топографічної карти. Й все це разом вже допомагає контролювати стан ГЕС, ГАЕС, дамб та інших гідротехнічних споруд.
  АТ «Банкомзв’язок» - робимо життя безпечнішим!