fbpx

22 Лютого 2019

Страхові сертифікати «Зелена карта» перевіряють прикордонники прямо в пунктах пропуску

  На пунктах пропуску на кордоні в Україні з січня 2019 року забезпечено автоматизовану перевірку страхових сертифікатів «Зелена картка». Полювання за власниками фальшивих полісів «Зеленої карти» розпочалось через те, що за оцінками страховиків більше 30% «Зелених карт» - фальшивка.
  В разі ДТП фіктивна карта перекладе всю грошову відповідальність на водія. А у більшості європейських країн вона – безлімітна (тобто не мають обмеження по максимальній компенсації яку з вас стягують). Це означає, що доведеться заплатити стільки, скільки визначить суд. Навіть мільйон!
  Сьогодні Моторне (Транспортне) Страхове Бюро України (МТСБУ) разом з Державною прикордонною службою України перевіряють справжність цих карток в режимі реального часу за допомогою системи прикордонного контролю «ГАРТ-1». На цю систему встановили окремий сервіс «Програмний сервіс "ДПСУ-МТСБУ" для забезпечення обробки даних та доступу до БД МТСБУ» розроблена спеціалістами Департаменту систем прикордонного контролю АТ «Банкомзв’язок». Саме завдяки ньому прикордонники й можуть перевіряти справжність страхових сертифікатів.
  Завдяки «ГАРТ-1» прикордонники можуть перевірити не лише наявність «Зеленої карти» у авто, але й її дійсність. Тепер, коли водій перетинає кордон України на авто і пред’являє працівникові прикордонної служби діючий договір страхування «Зелена карта», укладений із страховиком, то прикордонник в режимі реального часу може зробити запит до бази МТСБУ через програмний сервіс "ДПСУ-МТСБУ". Так само на кордоні перевіряють іноземців, які в’їжджають в Україну.
  МТСБУ застерігає українських водіїв від покупки фальшивих і фальсифікованих договорів страхування. Також, нагадуємо, що за законом передбачено штраф за підробку документів розміром до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 6 місяців, або обмеження волі на строк 3-5 років, або позбавлення волі на строк до 5 років.
  До того ж «Зелена картка» це не лише про фінанси, але й про вашу безпеку на дорозі.
  Перевірити справжність вашого страхового поліса «Зелена карта» можна на сайті МТСБУ або за телефоном гарячої лінії МТСБУ 0 800 608 800 (цілодобово, безкоштовно).
  АТ “Банкомзв’язок” й надалі буде допомагати ДПСУ забезпечувати якісний паспортний контроль.