fbpx

09 Листопада 2017

Управління водними енергоресурсами як складова розвитку гідроенергетики

  7 листопада 2017 р. відбулась 8-ма Міжнародна науково-практична конференція гідроенергетиків на тему: «Шляхи розвитку гідроенергетики як основи для збільшення можливостей регулювання потужності генерації в об’єднану енергосистему  та потенціалу відновлювальної енергетики України».
  Фахівець компанії «Банкомзв’язок» Денис Загоровський представив доповідь на тему: «Система оптимізації управління водними режимами гідроенергетичних комплексів».
  Незадовільний стан фінансування гідрометеорологічних установ України не дозволяє модернізувати мережу моніторингу та запровадити сучасні моделі прогнозування річкового стоку, які базуються на використанні просторово-розподіленої інформації, даних онлайн автоматичного моніторингу та наявних даних дистанційних супутникових вимірювань.
  Запровадження системи оптимізації управління водними режимами гідроенергетичних комплексів надасть змогу підняти модель прогнозування та управління до сучасного рівня. Важливо впровадити таку систему з її подальшим використанням в Українському гідрометеорологічному центрі у тісній взаємодії з ПрАТ «Укргідроенерго».
  Впровадження апаратно-програмних комплексів в відповідних гідрометеорологічних установах забезпечить:
  прогнозування припливів води до каскадів дніпровських і дністровських водосховищ в сезонному, тижневому та добовому розрізі з використанням даних онлайн і регулярного автоматизованого моніторингу;
  оптимізацію режимів роботи гідроелектростанцій в каскадах водосховищ та оптимізацію роботи каскадів в складі об'єднаної енергетичної системи за критеріями максимуму сумарного вироблення електроенергії гідроелектростанціями з урахуванням обмежень, які накладаються нормативними та актуальними  вимогами всіх відповідальних  користувачів дніпровського та дністровського басейнів.
  Для розробки сучасної системи прогнозування припливів до дніпровських та дністровського водосховищ під час весняних повеней повинні бути виконані такі роботи:
  Автоматизація мережі автоматичних гідропостів басейну Дніпра.
  Розробка системи для отримання супутникових даних про басейни річок Дніпро та Дністер і використання їх в гідрологічних прогнозах.
  Розробка та впровадження розподілених гідрологічних моделей стоку, яка генерується сніготаненням  для прогнозування стоку весняних  повеней  в басейні Верхнього Дніпра, Прип’яті та Десни, а також адаптація метеорологічних моделей для басейнів Дніпра та Дністра.
  Розробка та впровадження розподілених гідрологічних моделей стоку для прогнозування  притоку до каскадів водосховищ в добовому та тижневому масштабі часу.
  Оптимізація режимів роботи гідроелектростанцій в каскадах водосховищ та оптимізація роботи каскадів в складі об'єднаної енергетичної системи.
  АТ «Банкомзв’язок» - ваш філігранний партнер!