09 Листопада 2017
Управління водними енергоресурсами як складова розвитку гідроенергетики

-
7 листопада 2017 р. відбулась 8-ма Міжнародна науково-практична конференція гідроенергетиків на тему: «Шляхи розвитку гідроенергетики як основи для збільшення можливостей регулювання потужності генерації в об’єднану енергосистему та потенціалу відновлювальної енергетики України».
-
Фахівець компанії «Банкомзв’язок» Денис Загоровський представив доповідь на тему: «Система оптимізації управління водними режимами гідроенергетичних комплексів».
-
Незадовільний стан фінансування гідрометеорологічних установ України не дозволяє модернізувати мережу моніторингу та запровадити сучасні моделі прогнозування річкового стоку, які базуються на використанні просторово-розподіленої інформації, даних онлайн автоматичного моніторингу та наявних даних дистанційних супутникових вимірювань.
-
Запровадження системи оптимізації управління водними режимами гідроенергетичних комплексів надасть змогу підняти модель прогнозування та управління до сучасного рівня. Важливо впровадити таку систему з її подальшим використанням в Українському гідрометеорологічному центрі у тісній взаємодії з ПрАТ «Укргідроенерго».
-
Впровадження апаратно-програмних комплексів в відповідних гідрометеорологічних установах забезпечить:
-
прогнозування припливів води до каскадів дніпровських і дністровських водосховищ в сезонному, тижневому та добовому розрізі з використанням даних онлайн і регулярного автоматизованого моніторингу;
-
оптимізацію режимів роботи гідроелектростанцій в каскадах водосховищ та оптимізацію роботи каскадів в складі об'єднаної енергетичної системи за критеріями максимуму сумарного вироблення електроенергії гідроелектростанціями з урахуванням обмежень, які накладаються нормативними та актуальними вимогами всіх відповідальних користувачів дніпровського та дністровського басейнів.
-
Для розробки сучасної системи прогнозування припливів до дніпровських та дністровського водосховищ під час весняних повеней повинні бути виконані такі роботи:
-
Автоматизація мережі автоматичних гідропостів басейну Дніпра.
-
Розробка системи для отримання супутникових даних про басейни річок Дніпро та Дністер і використання їх в гідрологічних прогнозах.
-
Розробка та впровадження розподілених гідрологічних моделей стоку, яка генерується сніготаненням для прогнозування стоку весняних повеней в басейні Верхнього Дніпра, Прип’яті та Десни, а також адаптація метеорологічних моделей для басейнів Дніпра та Дністра.
-
Розробка та впровадження розподілених гідрологічних моделей стоку для прогнозування притоку до каскадів водосховищ в добовому та тижневому масштабі часу.
-
Оптимізація режимів роботи гідроелектростанцій в каскадах водосховищ та оптимізація роботи каскадів в складі об'єднаної енергетичної системи.
-
АТ «Банкомзв’язок» - ваш філігранний партнер!